Kąpiel upiększająca

źródło: inspiracjewnetrzarskie.wordpress.com
Na długi weekend szykuje się możliwość poleżenia w wannie, w dodatku bezkarnie długiego, z książką czy bez. Zamiast intensywnie pachnących płynów do kąpieli z pianką można wlać coś, co przysłuży się naszej skórze, a chwila relaksu uspokoi nerwy. No i wreszcie będziemy mieć czas tylko dla siebie.

Czy kąpiele w ziołach rzeczywiście się nam przysłużą? Czy to w ogóle działa?
 Ano działa. Sprawdziłam osobiście, kąpiąc się codziennie przez tydzień w balii w Biskupinie w wodzie do której dolewałam wywar z ziół. Pan baliowy mieszał mi te zioła jak chciał, ale efekt był taki, że skóra wyraźnie mi się wygładziła i zaleczyły się wszystkie wypryski.Do pielęgnacji skóry użwa się bowiem tych samych ziół, które wspomagają leczenie ran. dwa przepisy do wypróbowania:

Kąpiel odmładzająca
Krwawnik pospolity (Achillea millefolium)

ziele krwawnika
kwiat czarnego bzu
mięta
płatki róży

Mieszamy po 2 łyżki każdego i zaparzamy wrzątkiem pod przykryciem przynajmniej pół godziny. Dolewamy do wanny i moczymy się ok. 20 minut. Krwawnik pomaga przy stanach zapalnych, róża nawilża, czarny bez pomoże przy stanach zapalnych i obrzękach, mięta odświeży.

Kąpiel na piękną skórę

Żywokost lekarski (Symphytum officinalis)
liście żywokostu
kwiat lawendy
rumianek
mięta

Sporządzamy jak wyżej. Żywokost jest jedną z najsilniej gojących roślin, lawenda działa przeciwzapalnie, rumianek silnie wygładza, a o mięcie już było :)Nie mogę się doczekać, kiedy będzie można zebrać własnoręcznie te rośliny. Tymczasem można się wybrać na pokrzywowe żniwa.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popularne posty