Naturalny makijaż sceniczny

Brogan McKay,
 trzykrotna mistrzyni
świata w tańcu irlandzkim 
Zbliżają się Mistrzostwa Europy w Tańcu Irlandzkim - już w najbliższy weekend w Krakowie. Niewtajemniczonym zdradzę, że to nie tylko święto tańca, ale także naturalne środowisko pewnej subkultury scenicznego wyglądu, określonego zabawnie "konwencją Shirley Temple", na która składają się przesadnie zdobione i błyszczące krótkie sukienki, peruki z loczkami i bardzo mocny makijaż.
Wbrew pozorom wszystko to ma swoje uzasadnienie: sukienka ma za zadanie przyciągnąć uwagę sędziego, podskakujące loczki stanowią optyczną przeciwwagę dla sztywnej sukienki, a makijaż podkreśla rysy twarzy w mocnym świetle scenicznym. Bez makijażu tancerka wygląda naprawdę smętnie. Z drugiej strony na świecie w takich zawodach startują przede wszystkim dzieci. Komisja Tańca Irlandzkiego próbowała ograniczyć trochę makijaż u juniorów, ale nie do końca jej się to udało - zdjęcie obok pokazuje, jak wyglądała 10-letnia Brogan McKay na jej pierwszych mistrzostwach świata. Jest wspaniałą,godną podziwu tancerką, ale ten okropny makijaż najchętniej bym jej czym prędzej zmyła.

Naturalny makijaż sceniczny brzmi jak oksymoron. a jednak można,popatrzcie tutaj. Na dużych scenach może rzeczywiście być za słaby, ale na mniejszych - proszę bardzo.Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popularne posty