Renesansowa fryzura na bal kostiumowy


Renesans to bardzo ciekawy okres. Kobiety wreszcie uznają, że piękna fryzura przystoi nawet mężatce. No, może w dalekiej Polsce królowa Bona była prekursorką włosowej mody, która się ostatecznie nie przyjęła, ale we Włoszech nie trzeba było już chować włosów pod czepcami.  Kobieta bez z nakrycia głowy nareszcie przestaje być utożsamiana z prostytutką.
Fryzura obok jest podwójnie "kostiumowa": nie tylko pojawia się w filmie kostiumowym, ale została wykonana na bal maskowy, zapewne z okazji karnawału. Występuje w niej Giulia Farnese, papieska metresa w serialu "Rodzina Borgiów", przebierając się za rzymską boginię mądrości Minerwę, opiekującą się sztuką, rzemiosłem, literaturą i nauką. 
Fryzura jest w gruncie rzeczy niezbyt trudna do zrobienia, ale trzeba uważać, aby układała się dobrze nad czołem. Nie da się ukryć, że przeznaczona jest głównie dla gęstych i długich włosów, ale prawdopodobnie da się ją uzupełnić pasmami włosów, aby była bardziej okazała (przypuszczam, że filmowa Giulia ma własnie w ten sposób uzupełnioną fryzurę). Dziewczyna na tutorialu proponuje nieco mniej przestrzenną wersję, zwłaszcza gdy splata tylne "sznureczki", w sam raz do samodzielnego wykonania.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popularne posty